Önceki Paylaşım

Yusuf Bulut – Tost Peyniri Ürünü

Ambalajlar tüketici ve içerisinde bulunan ürün açısından çok büyük önem taşır. Bir ürün için ambalajlama işlemi yapılırken içerisindeki ürünün yapısına göre ambalajlama yapılmalıdır. Yani bu ürün kırılacak bir ürün ise sert malzeme, bozulacak bir ürün ise hava ile teması kesecek bir madde ile kaplama yapılmalıdır. Ambalaj sadece ürünü korumak için yapılmaz.. Ambalaj aynı zamanda içerisinde ürün hakkındaki özellikleri ve tüm bilgileri de vermelidir.

Bu bilgiler verilirken tüketicinin aklında hiçbir soru işareti kalmaması açısından basit ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Çünkü tüketicinin sorma hakkı yoktur. Bunun yanı sıra ambalajın koruyuculuğu, bilgi vermesi gibi temel özelliklerin yanı sıra ambalaj tasarımı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü ürünün tasarım çalışması tüketici ile ürün arasında ki tek duygusal bağdır. Eğer bu iş profesyoneller tarafından yapılırsa tüketici açısından mutlaka olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Yusuf Bulut Gıda firması için tasarladığımız tost peyniri ambalajı tasarımları ile yukarıda açıklamasını yaptığımız bilgiler ışığında inceleyebilirsiniz.

(Visited 366 times, 1 visits today)
Sonraki Paylaşım

Benzer Paylaşımlar

Esiroğlu Spor Kulübü – Logo Tasarımı
Esiroğlu Spor Kulübü – Logo Tasarımı Logo tasarım işlemleri başlatılmadan önce, firmanın hedefleri, geçmişi ve

Benzer Paylaşımlar

Brother’s Burger Cafe Menü
Brother’s Burger Cafe Menü Brother’s Burger Cafe firmasının kendine has lezzetindeki menüsünü önce fotoğrafladık, sonra