Önceki Paylaşım

Oto Kuaför Etiket Baskı ve Tasarımı

Oto Kuaför Etiket Baskı ve Tasarımı

Ambalajlar tüketici ve içerisinde bulunan ürün açısından çok büyük önem taşır. Bir ürün için ambalajlama işlemi yapılırken içerisindeki ürünün yapısına göre ambalajlama yapılmalıdır. Yani bu ürün kırılacak bir ürün ise sert malzeme, bozulacak bir ürün ise hava ile teması kesecek bir madde ile kaplama yapılmalıdır. Ambalaj sadece ürünü korumak için yapılmaz.. Ambalaj aynı zamanda içerisinde ürün hakkındaki özellikleri ve tüm bilgileri de vermelidir.

Bu bilgiler verilirken tüketicinin aklında hiçbir soru işareti kalmaması açısından basit ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Çünkü tüketicinin sorma hakkı yoktur. Bunun yanı sıra ambalajın koruyuculuğu, bilgi vermesi gibi temel özelliklerin yanı sıra ambalaj tasarımı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü ürünün tasarım çalışması tüketici ile ürün arasında ki tek duygusal bağdır. Eğer bu iş profesyoneller tarafından yapılırsa tüketici açısından mutlaka olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Green Wax  firması için tasarladığımız ambalaj tasarımları ile yukarıda açıklamasını yaptığımız bilgiler ışığında inceleyebilirsiniz.

(Visited 287 times, 1 visits today)
Sonraki Paylaşım

Benzer Paylaşımlar

NPM İlaçlama – Monitör Gözlem Etiketi
Monitör Gözlem Etiketi Böcek ilaçlama firmalarının, haşere gözlem noktalarında kullandıkları bir etikettir. Bu etiket ile

Benzer Paylaşımlar

Ceviz6 Kahvaltı – Etiket Baskı
Etiketler arasında en çok tercih edilen ve kullanım kolaylığı ile de ön plana çıkan şeffaf