Üst

Vinil Baskı

Dijital Baskı / Vinil Baskı

Vinil Baskı Nedir?

Vinil baskılar dış mekan reklam ve tanıtım ürünleri olarak oldukça tercih edilen bir reklam üründür. Meydanlarda, caddelerde, sokaklarda, duvarlarda, dükkan gibi işletmelerin önlerinde sıklıkla gördüğümüz pankart baskı da denilen branda vinil baskılar müşterilerin dikkatini çekmekte oldukça başarılıdır.

Vinil baskılar 400 gr. 440 gr. gibi brandalara basılmaktadır. Bu malzemeler uzak doğu lamine, avrupa vinil olarak ta adlandırılabilir. Farklı ebat seçenekleri olan vinil baskılar asımları kolay olması için 4 kenarına kuş gözü çakılarak yapılmaktadır. Dış mekan koşullarında daha dayanıklı olması için farklı dikim özellikleri de bulunmaktadır.

Oldukça dayanıklı olan vinil genellikle açık alanlarda Reklam ve Bayrak sektöründe Afiş, Işıklı ışıksız tabela, Totem, Yol panosu, Cephe giydirme v.b. ürünlerin imalatında kullanılmaktadır.

Vinil baskı sağlamlığı, esnekliği,görselliği ve uygun fiyat açısından bir çok alanda kullanılmaktadır. Baskı brandasının rengi beyazdır.Bu ürünün üzerine istenilen her türlü görsel baskı yapılmaktadır.

Vinil Baskı Kullanım Alanları

Vinil kimyevi yapısından ötürü oldukça dayanıklı olduğundan birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Genelde açık alanlarda daha çok kullanılan vinil, reklamını yapmak isteyenlerin en çok kullandığı ürünlerden biridir. Afiş, tabelalar, bayraklar ve Atatürk posterleri, fuar stantları, tanıtım amaçlı kullanılan pankartlar gibi geniş kullanım yelpazesine sahiptir. İster bina giydirme gibi büyük boyutlarda, istenirse de pankart veya afiş gibi küçük boyutlarda vinil baskı kullanmak mümkündür.

Hafif, sağlam ve taşınabilir oluşu sayesinde de belki de reklam ve tanıtım konusunda en büyük paya sahip olan vinil sayesinde uygun vinil fiyatları ile reklam çözümleri üretmek mümkün. Fakat unutulmamalıdır ki vinil baskının kaliteli olması için, yapılan tasarım çalışmasının da yüksek çözünürlüklü ve kaliteli olması gerekmektedir. Sizlere profesyonel tasarım hizmeti vermekteyiz.